Ewolucja w strojach ślubnych

Wybór odpowiedniej sukienki ślubnej, jest jedną z najważniejszych decyzji, którą panna młoda podejmuje przed ślubem. Długotrwałe poszukiwania nie zawsze są proste i przyjemne – szczególnie, gdy przyszła mężatka ma w swojej wyobraźni konkretny model sukni. Często jest on wytworem jeszcze dziecięcych fantazji – niektórzy bowiem twierdzą, że każda mała dziewczynka wyobrażała sobie kiedyś ten wielki dzień i siebie w białej sukni. Najważniejsze jednak, by suknia była piękna a panna młoda wyglądała w niej olśniewająco.
Współczesna moda ślubna oferuje swoim klientkom wielką różnorodność. Ostatnimi czasy, bufiaste suknie ślubne na kole, przypominające bezę, zaczęto zastępować skromniejszymi i bardziej zwiewnymi krojami. Dużą popularnością cieszą się suknie dopasowane do ciała i podkreślające nie tylko wcięcie talii, ale również biodra. Z jednej strony suknia, przez swoją biel ma być skromna, z drugiej podkreśla wszelkie atrybuty kobiecości. Panna młoda nie jest już bowiem tą wychudzoną modelką z wybiegu, ale kobietą z krągłościami.
Wcięte dekolty i odsłonięte plecy są jeszcze bardzo łagodną ekspozycją ciała. Kobiety wybierają coraz częściej suknie krótkie – odsłaniające nogi. Jeszcze kilkanaście lat temu założenie takiej sukni, wiązałoby się ze skandalem i byłoby wyrazem braku szacunku do tradycji i wydarzenia, jakim jest ślub. Dziś eksperymentuje się nie tylko z długością sukni, ilością odsłoniętego ciała, ale również z kolorami. Czerwień, błękit a nawet elementy czerni, weszły już chyba na stałe do świata sukien ślubnych. Zliberalizował się również rynek męskich garniturów – często również one przybierają najróżniejsze barwy – np. czerwień.
Każde odejście od tradycji wiąże się z problemami i nieprzychylnymi komentarzami, ale gdyby nie to, świat nadal stałby w miejscu. Jak mówi przysłowie „do odważnych świat należy”. Byleby nie przesadzić z ekstrawagancją w ślubnym stroju, może ona zostać odebrana jako ekscentryzm i dziwactwo.

POLECAMY: autodoslubu.info – samochody do ślubu Kraków

Zobacz również:

  • Czarodziejski blask biżuterii
  • Biżuteria i ozdoby (zobacz na terazslub.pl) jest nieodzownym i bardzo ważnym elementem takich działań jak ślub, fotografia ślubna Kraków, zdjęcia ślubne Kraków. Dla wielu kobiet biżuteria jest nieodłącznym atrybutem stroju, a tym bardziej strojów tak wyjątkowych dla każdej kobiety jak suknie ślubne (polecamy annakara.com). Biżuteria to dodatek może nie zawsze konieczny, ale mile widziany. Wielu

  • Poślubne wojaże
  • Wypowiedzenie sakramentalnego „tak” jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Dlatego powinniśmy zapamiętać ten dzień jako wyjątkowy i piękny. Umożliwia to oryginalna moda ślubna i bogata oferta usług weselnych. Jednak ślub i związane z nim przygotowania są na tyle męczące, że młodzi czekają tylko, aż całe zamieszanie związane z przedślubnymi sprawunkami jak najszybciej się skończy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Ochronę zapewnia Invisible Defender. Pokazałem 403 dla 213 937 złych chłopców.